საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაცია სბნნა სბნნა საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაცია საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაცია სბნნა საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაცია სბნნა
2024 წლის ნოემბერში თბილისში, შერატონ მეტეხში ჩატარდა ევროგაერთიანების პროექტის  "BornToGetThere" შემაჯამებელი კონფერენცია. კონფერენცია მიმდინარეობდა როგორც პირდაპირი მონაწილეობით, ასევე ვირტუალურად.
ამა წლის 23-25 მარტს ბათუმში ტარდება „გამოყენებითი ნეიროფსიქიატრიის სამიტი“, რომელიც განიხილავს ნევროლოგიის და ნეიროფსიქიატრიის მნიშვნელოვან საკითხებს.
შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვთა აკადემიების საერთაშორისო ალიანსის (IAACD) მიერ შეზღუდული შესაძლებლობის დღესთან დაკავშირებით, 2024 წლის 29 ნოემბერს, ჩატარდა
ა. ლაჭყეპიანის სახ. საქ ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაციის ორგანიზებით განხორციელდა კიდევ ერთი საინტერესო და სასარგებლო პროფესიული შეხვედრა. იაშვილის
1-2 მაისი - Radisson Blu Iveria, თბილისი. ა.ლაჭყეპიანის საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაციისა და საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა
პროექტის ,,BornToGetThere“ ფარგლებში 13-20 მაისს გაგრძელდა სასწავლო შეხვედრა-ტრეინინგის კურსი ,,ახალშობილთა და ჩვილ ბავშვთა მხედველობითი და მოტორული უნარები შეფასების
26, 27, 28 და 29 აპრილს სასტუმრო „Ramada by Wyndham Tbilisi”-ში ჩატარდა ტრეინინგი ,,ცერებრული დამბლის ადრეული ამოცნობა“.   პიზის უნივერსიტეტის
1-2 მაისს სასტუმრო რედისონში ფრაიბურგის ალბერტ-ლუდვიგის უნივერსიტეტის პროფესორ რუდოლფ კორინტენბერგის ვიზიტის ფარგლებში ჩატარდა კონფერენცია: „ნერვული სისტემის დაავადებების თავისებურებები
13 თებერვალი ეპილეფსიის საერთაშორისო დღეა, რომელსაც საქართველოც შეუერთდა. ამ დღის აღსანიშნავად საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ახალგაზრდული ასოციაციის ინიციატივით
საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ახალგაზრდული ასოციაცია (სბნნაა/GYACNN) წარმოადგენს ა.ლაჭყეპიანის სახელობის ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ასოციაციის დანაყოფს. ახალგაზრდული ასოციაცია
4 დეკემბერს სასტუმრო “რედისონში”, საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და ნეიროქირურგთა ახალგაზრდული ასოციაციის მიერ, ა.ლაჭყეპიანის სახელობის საქართველოს ბავშვთა ნევროლოგთა და
ევროკავშირის პროექტი “Horizon 2020 BornTogetThere” ემსახურება ადრეული დიაგნოსტიკის და ინტერვენციის სერვისების დანერგვას და მიწოდებას ცერებრული დამბლის რისკის მქონე
09-12 ოქტომბერს ბათუმში ტარდება მე-10 მიგრაციული და კავკასიური კურსი კლინიკურ ეპილეფტოლოგიაში. პროგრამა და დეტალები იხილეთ აქ.